Greetings from Greece!!


pateras_vtec

Active Member
Joined
Feb 16, 2008
Messages
1,364
Hey everyone! This is Giorgos (George) from Greece. i own an EJ9 to be equipped with the B18C until coming March. I always worshiped the B16B, but when it came to actually deciding which one to swap i choose the B18C for it`s 200 more CC`s and larger torque. Great webpage you have here with many information!!
 
Γεια σου ρε Γιωργο! :D Ο Μανωλησ απο Κυπρο ειμαι καλωσ ηρθεσ! :nice:
Μεγαλο προβλημα εκει στην Ελλαδα με τα αυτοκινητα οντασ αριστεροτιμονα, καποιοσ μου ειπε πωσ δεν μπορουσε να αγορασει ΕΚ9 εξαιτιασ αυτου και δεν μπορουσε να κανει τη μετατροπη. Και συ το ιδιο?
 
Γεια σου ρε Γιωργο! :D Ο Μανωλησ απο Κυπρο ειμαι καλωσ ηρθεσ! :nice:
Μεγαλο προβλημα εκει στην Ελλαδα με τα αυτοκινητα οντασ αριστεροτιμονα, καποιοσ μου ειπε πωσ δεν μπορουσε να αγορασει ΕΚ9 εξαιτιασ αυτου και δεν μπορουσε να κανει τη μετατροπη. Και συ το ιδιο?

haha... :confused:

'pateras_vtec' welcome! post some pics up of ur EK...
 
Thanks everyone for the welcome!It`s not completely stock, but it`s too weak. Hi Manos! Γεια σου ρε Μανο!!! Οντως, γαμω τα αριστεροτιμονα μου μεσα!!!
And some pics of my EJ!

dsc01784yp8.jpg

dsc01761si1.jpg


dsc00940nn0.jpg


gallery34763492921a2ec2bv8.jpg


dsc01184dm9.jpg


dsc01183rs8.jpg


This last one is from a metting with HONDA CLUB of GREECE

dsc0125cv6.jpg
 
Ρε φιλε το τοπιο πισω ειναι φανταστικο!! :shocked: Η Λαρισσα ειναι?
 
Ρε φιλε το τοπιο πισω ειναι φανταστικο!! :shocked: Η Λαρισσα ειναι?
You`re asking about which one? The first one is on Padeleimona overlooking Platamona, the other two on mount Olympus, and the last one somewhere near Psatha!!!
 
Back
Top